Три речі, які можна обговорити з керівником (замість того щоб ображатися)
Адже керівник, при всіх його якостях, не вміє читати думки.
Наприклад, ви «помираєте» від головного болю, але додому не йдете (до кінця робочого дня ще 3 години). Вам погано, продуктивність нульова, ви ненавидите в цей момент свою роботу (і керівника теж), але все одно сидите та робите вигляд, що працюєте.
Є ситуації, у яких мовчати не потрібно. Треба сказати керівнику про проблему та попросити про сприяння в її вирішенні. У багатьох випадках це спрацює. Ось три приклади – і поради про те, які формулювання використовувати в розмові з керівником.
Ситуація 1. Вам не подобається працювати в ритмі вашого керівника
Тобто він приходить на роботу о восьмій, йде о дев'ятій – і весь цей час ви сидите в офісі. Новачок може так робити, тому що хоче пройти випробувальний термін – соромиться піти раніше; «раптом керівник косо подивиться?»
Неновачок може наївно думати, що чим більше часу він проводить на роботі – у керівництва на виду – тим більше шансів залишатися потрібним, затребуваним (це значить не потрапити під скорочення).
Якщо ви працюєте синхронно з вашим керівником, а він працює позаурочно – ви ніколи не думали, що йому це не потрібно? Можливо, для нього важливий результат, що корисного ви робите – а не ваша присутність?
Як це обговорити? Найпростіший варіант – запитати прямо. Наприклад, так:
«Валерій Павлович! Протягом останніх трьох років я намагаюся завжди перебувати на роботі, коли ви тут, незалежно від офіційного графіка. Найчастіше я приходжу на роботу о 8 ранку і йду після 8-ї вечора. Насправді, я можу працювати продуктивно, дотримуючись робочого графіка (зрозуміло, якщо немає форс-мажорів) у складній ситуації я завжди готовий затриматися. Скажіть, чи є необхідність у тому, щоб я перебував на роботі завжди, коли ви тут?»
Якщо керівник скаже: «Ні, це не обов'язково», видихайте і звикайте до нормального графіка роботи.
Якщо керівник скаже: «Так, мені так зручно», думайте, чи потрібна вам робота, яка замінює будинок (якщо робота улюблена та добре оплачувана, чому б і ні).
Ситуація 2. Ви хочете попрацювати вдома
Таке ж буває. Наприклад, ви о 6-ій ранку повернулися з відрядження – і відразу на роботу. І вам страшенно хочеться спати. Ви йдете на роботу, тому що там є термінові запитання, і ви не хочете підвести керівника та колег (ну, і за роботу тримаєтеся, само собою).
Самопочуття в такі дні не дуже, продуктивність теж залишає бажати кращого. То чи не запропонувати керівнику, щоб ви попрацювали з дому?
Як це обговорити? Бажано не просто відпроситися, а показати, що ви дійсно маєте намір вирішити термінові завдання (як мінімум). Можна зателефонувати керівнику або написати лист і сформулювати пропозицію таким чином: «Шановна Марія Іванівна! Я планувала відразу після відрядження повернутися до роботи, але поїздка виявилася стомлюючою, ніж я очікувала. Думаю, що, якщо завтра я буду працювати з дому, день буде продуктивнішим.
Моє пріоритетне завдання на завтра – (опишіть найважливіше завдання, над яким ви плануєте працювати).
Крім того, я маю намір: (пишемо ще 2-3 завдання, над якими ви плануєте сконцентрувати увагу)».
Якщо керівник погоджується, у вас є можливість попрацювати з дому – і заодно довести, що ви вмієте працювати віддалено з такою ж продуктивністю, що й в офісі. Це може стати в нагоді в майбутньому – коли ви знову захочете працювати з дому.
Якщо відповідь негативна, залишається лише їхати в офіс. Замість того щоб злитися на керівника, подумайте про те, що в найближчому майбутньому ви спробуєте обговорити питання про віддалену роботу в певні дні – коли підготуєте більше аргументів, і у керівника буде час подумати та все зважити.
Ситуація 3. Ви хочете піти з роботи раніше
Наприклад, вам потрібно потрапити на шкільний спектакль до дитини, або у вас болить зуб, і якщо вийти з роботи раніше, то можна встигнути на прийом до свого стоматолога.
Багато хто відкинуть ідею про те, щоб відпроситися з роботи, оскільки не прийнято вирішувати в робочі години особисті проблеми. Даремно. Керівники – теж люди, і у них теж іноді болять зуби.
Як це обговорити? Просто поясніть, що сьогодні – не ваш день. (Якщо це ще не стало очевидно для керівника).
«Шановний Сергію Петровичу! Зізнаюся чесно – сьогодні я не можу зосередитися на сто відсотків на вирішенні робочих питань, з особистих причин.
Прошу дозволити мені закінчити робочий день раніше. Протягом найближчих двох днів я компенсую цю втрату робочого часу – всі завдання, заплановані на сьогодні, будуть виконані. Термінові питання вже вирішені сьогодні; моя відсутность не створить проблем для клієнтів і колег.
У разі форс-мажорних ситуацій можете зателефонувати на мій мобільний телефон».
У більшості випадків відповідь керівника буде позитивною. Якщо ні – подумайте, чи потрібна вам робота, через яку ви не можете сходити на шкільний спектакль до дитини.
Ситуацій, у яких варто порозумітися з керівником замість того щоб нервувати, набагато більше. Важливо, щоб ви взяли на замітку наступну ідею: якщо знайти правильні слова й аргументи, багато проблем можна вирішити за обопільною користю. Головне – взяти ініціативу в свої руки та поговорити.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5685
5001
116
5
132
7
115
1
Робота в Великій Олександрівці
122
3
117
2
115
3
184
27
143
18
111
3
113
3
120
7
199
31
113
3
353
83
114
4
115
5
169
14
136
14
117
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Херсоні складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 12175 грн.
Hitjob.ks.ua
- 7848 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...