Як пройти стажування за кордоном
Міжнародний досвід, професійні зв’язки та перспективи – все це можна легко отримати після стажування в одній із країн світу. На хвилі євроінтеграції українських студентів радо приймають на таке випробування і часто непогано за це платять. Сьогодні поговоримо про переваги міжнародного стажування, яким вимогам слід відповідати і де шукати можливості.
Перспективи
Міжнародне професійне стажування – чудовий додаток до вашого резюме. Маючи такий досвід, знайти хорошу роботу в Україні буде простіше. Найголовніше те, що ви зрозумієте, як працює певна галузь в іншій країні, зможете запозичити ідеї чи привезти додому нові стартапи. Деякі програми професійних стажувань також передбачають перспективу працевлаштування. Після закінчення університету ви зможете подавати свою кандидатуру на розгляд потенційних роботодавців.
Від аграріїв до науковців
Професійні стажування стають доступними для студентів не раніше третього курсу. Звісно, існують компанії та країни, які запрошують навіть першокурсників, проте таких небагато. Міжнародні фірми готові платити своїм стажерам та вчити їх, але вимагають навзаєм хоча би початкових умінь у певній сфері. Якщо ви вважаєте, що для того, аби поїхати на стажування в іншу країну, потрібно бути справжнім науковцем, ви помиляєтеся. Сьогодні здобути таку практику може студент будь-якої спеціальності.
Англійська та документи
Серед умов будь-якої програми міжнародного стажування – знання іноземної мови та наявність відповідних документів для поїздки за кордон. З документами все просто: закордонний паспорт та довідка з місця навчання. Інші формальності залежать від вимог фірми. Щодо іноземної мови: практично всі міжнародні компанії вимагають знання лише англійської. Її буде достатньо для того, аби спілкуватися та виконувати запропоновану роботу.
Як знайти стажування?
До пошуку стажувань слід підійти серйозно й уважно. Починайте роботу за півроку-рік до запланованої поїздки. На першому етапі вам слід знайти варіант хорошого професійного стажування, а потім вже займатися підготовкою документів, пошуком житла й іншими організаційними моментами.
Існує кілька способів пошуку професійних стажувань:
Від університету. Часто багато можливостей просто у вас перед носом. Університет, у якому ви навчаєтеся, обов’язково співпрацює з освітніми центрами за кордоном. Поцікавтеся в куратора, на кафедрі або ж в улюбленого викладача, чи відправляє ваш університет своїх студентів стажуватися за кордон. Можете дізнатися багато корисної інформації, яку дуже часто не виносять на широкий загал. Проте, якщо на стажування відправляє університет, найбільше звертатимуть увагу на академічну успішність, соціальну активність, аби впевнитися, що ви гідний представляти свій виш.
Агентства. Спосіб, який буде на 100% продуктивним, проте спорожнить вашу кишеню. У Києві, Львові, Харкові та інших українських містах є багато агентств, які займаються пошуком стажувань для студентів. Вони вказують конкретні можливості програми, підбирають час, узгоджують обов’язки й допомагають з документами. Але за всю цю щедрість доведеться заплатити. Приблизна оплата за пошук стажувань – не більше 2000 грн. Важливо також обрати «правильну» агенцію: надійну та недорогу.
Через сайти-пошуковики. Найкращий та найдешевший спосіб – шукати стажування самотужки. У мережі існує безліч сайтів, де викладають актуальні пропозиції стажувань у різних сферах. Їх потрібно моніторити щодня, тоді обов’язково знайдете для себе щось корисне.
У конкретній компанії. Якщо ви знаєте, в якій саме компанії хочете стажуватися, можете написати напряму. Спершу зайдіть на офіційний сайт, пошукайте за ключовими словами, чи немає пропозицій щодо стажувань. Якщо таких не знайдете, можете написати на пошту й поцікавитися, чи існує така практика взагалі. Щоправда, цей спосіб працює для невеликих фірм.
Через посольства. Набір на професійні стажування часто оприлюднюють на сайті державного посольства. Тому якщо є пріоритет у країні – моніторте веб-сторінку її офіційного представництва в Україні.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5685
5001
116
5
132
7
115
1
Робота в Великій Олександрівці
122
3
117
2
115
3
184
27
143
18
111
3
113
3
120
7
199
31
113
3
353
83
114
4
115
5
169
14
136
14
117
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Херсоні складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 12175 грн.
Hitjob.ks.ua
- 7848 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...