Формула вибору професії
Дітям часто ставлять традиційне запитання: «Ким ти хочеш бути, коли виростеш»? У п'ять років ми дозволяли собі і фантазію, і мрію, і грандіозні плани - усе здавалося здійсненним, а часу ще більш ніж достатньо. Пройшло лише декілька років і багато мрій загубилися в дитинстві.
Мабуть, на першому місці серед питань, що хвилюють нас, старшокласників стоїть вибір професії.
Кожному з нас хотілося б вибрати для себе справу, якій готовий присвятити усе своє життя, стати щасливим, успішним, шукати, творити й творити. Люди давно шукають формулу щастя. Одна з таких формул звучить так: щасливий той, хто уранці із задоволенням йде на роботу, а увечері з радістю повертається додому. Ось чому так важливо для нас правильно вибрати професію. У житті кожної людини настає момент, коли вона замислюється про своє майбутнє. Питання про пошук, вибір професії є одним з центральних, доленосним, оскільки задає «тон» усьому подальшому професійному шляху. Спланувати, спроектувати трудовий шлях складніше, ніж створити автомобіль або житловий будинок. Не спланувавши свій особистий професійний шлях, можна застрягти на невдало вибраному шляху: ані людині, ані суспільству від цього путтю немає. І щоб ціна пристосування до професії не виявилася занадто великою, корисно заздалегідь обдумати свій вибір.
Як правильно вибрати свій професійний шлях? Як побудувати алгоритм вибору професії.? Період вибору професії хронологічно співпадає з підлітковим і юнацьким віком, коли відбувається становлення нового рівня розвитку самосвідомості та становлення власного світогляду, підтверджують психологи. Для того, щоб опанувати певну професію і потім успішно працювати, людина повинна мати конкретні якості, що відповідають тим вимогам, які пред'являє ця професія. Тому дуже важливо, вибираючи професію, знати ці вимоги.
Професійно важливі якості (ПВЯ) є окремими динамічними рисами особи, окремими психічними та психомоторними властивостями (що виражаються рівнем розвитку відповідних психічних і психомоторних процесів), а також фізичними якостями, що відповідають вимогам до людини якої-небудь певної професії та сприяють успішному опануванню цієї професії.
ПВЯ - це «уся сукупність психологічних якостей особи, а також ціла низка фізичних, антропометричних фізіологічних характеристик людини, які визначають успішність навчання та реальної діяльності. Конкретний перелік цих якостей для кожної діяльності є специфічним (за їх складом, необхідній мірі виваженості, характером взаємозв'язку між ними) і визначається за результатами психологічного аналізу діяльності та складання її професіограми та психограми, вважають психологи.
Щоб правильно вибрати професію, треба визначити умови вибору професії, а для цього потрібно:
- визначити, якими є ваші професійні інтереси та схильності, мрії про професію;
- оцінити, якими є ваші професійно-важливі якості: здібності, стан здоров'я, характер, темперамент тощо;
- дізнатися, які професії мають попит у працедавців на ринку праці.
Отже, для того, щоб вибрати правильно свою майбутню професію, людина повинна мати конкретні якості, що відповідають тим вимогам, які висуває конкретна професія до особи. При цьому необхідно пам'ятати, що тільки наполегливою працею можна побудувати професійну кар'єру та зробити своє життя корисним суспільству і собі.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5685
5001
116
5
132
7
115
1
Робота в Великій Олександрівці
122
3
117
2
115
3
184
27
143
18
111
3
113
3
120
7
199
31
113
3
353
83
114
4
115
5
169
14
136
14
117
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Херсоні складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 12175 грн.
Hitjob.ks.ua
- 7848 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...