Як стати психологом
Психологія є серйозною та змістовною наукою. Багато студентів, палаючі бажанням вивчати її на практиці, стикаються зі складною теорією, вивчення якої триває перші три курси. І тільки в останні роки навчання студенти наближаються до практичних занять. Тому не варто думати, що ви пройдете легкий шлях.
Багато випускників вступають на психологічний факультет через бажання розібратися в собі, впоратися з невпевненістю та вирішити особисті проблеми, проте незабаром всерйоз зацікавлюються цією наукою. Якщо ви керуєтеся виключно такою мотивацією, то зовсім не обов'язково віддати вивченню психології цілих п'ять років університету. Краще усвідомлено зробити цей крок.
Справжній психолог має на меті допомагати людям справлятися з їхніми проблемами. Щоб взяти на себе цю відповідальну місію, потрібно багато працювати над собою, постійно удосконалюючи знання та набираючись досвіду.
Які навички потрібні психологу
Як кажуть самі фахівці з психології та психотерапії, професіонал повинен відчувати повагу, а також щирий інтерес до людини, яка прийшла до нього з відкритою душею. У вас має бути людинолюбство та дружелюбність.
Ще однією важливою якістю психолога є толерантність. Фахівець не повинен проявляти агресію або роздратування до людини, спосіб життя або стиль якої для нього неприйнятний. Ви повинні бути готові приймати різні людські прояви спокійно.
Якщо ви не знаєте, як стати психологом, пам'ятайте, що психолог - гнучка у поведінці та відкрита до змін людина. Якщо ви легко сприймаєте зміну умов, здатні швидко змінювати свою поведінку та визнавати свої помилки, тоді у вас є шанси стати професіоналом.
Ви повинні тонко відчувати настрій людини, відчувати її біль чи радість, розуміти її потреби. Чітко висловлюйте свої думки та контролюйте емоції. Якщо ви володієте цими важливими якостями, ви зможете допомогти іншим.
Що роблять психологи
Професія психолога увазі постійне живе спілкування з людьми різного соціального статусу, фінансового становища, релігійних уподобань та інтересів. Деяким фахівцям вдається займатися приватною практикою. У більшості це є додатковою діяльністю по відношенню до основної роботи.
Місця роботи психолога - дитячі садки, школи, вищі освітні установи, кадрові служби організацій, служби персоналу, HR-підрозділи тощо. В обов'язки психолога може входити проведення тренінгів, підбір персоналу на основі аналізу особистості людини, психологічна робота з дітьми в широкому розумінні цього слова, розробка психологічних характеристик, робота з документами та інше.
Труднощі цієї професії полягає в емоційному виснаженні. Психологу доводиться переживати чужі проблеми, вникати в них, розбиратися в людських душах, які бувають досить непростими. Ви повинні бути до цього готові.
Якщо ви впевнені, що зможете покласти на себе цю відповідальну місію та продолати всі труднощі професії, спробуйте, адже психологія - благородна професія.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5685
5001
116
5
132
7
115
1
Робота в Великій Олександрівці
122
3
117
2
115
3
184
27
143
18
111
3
113
3
120
7
199
31
113
3
353
83
114
4
115
5
169
14
136
14
117
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Херсоні складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 12175 грн.
Hitjob.ks.ua
- 7848 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...