Як опинитися у компанії своєї мрії напевно

Сьогодні знайти роботу випускнику і складніше, і, як це не парадоксально, легше. Світ змінюється на наших очах, стає все більш прозорим і глобальним. У ситуації більшого вибору у випускника є реальні шанси вибудувати план побудови кар'єри та знайти роботу своєї мрії.
Потрібно тільки поставити мету, вивчити ринкову ситуацію, зібрати інформацію і, нарешті, розпочати штурм ринку.

Можливі сценарії
Сучасна кар'єра - річ не прямолінійна. Люди змінюють області, компанії, країни та континенти в залежності від ринкової ситуації та пріоритетів у своєму житті. На вашому шляху може бути і кар'єрна пауза, і дауншифтинг, і сумісництво, і викладацька робота - все це нормально. Однак при виборі першої роботи все ж таки рекомендуємо звернути увагу на велику, відому, структуровану компанію - досвід в ній дасть вам «бойове хрещення», розуміння великої картини бізнесу і в кінцевому рахунку буде працювати на вас. Це правило ніколи вас не підведе, так само як і інвестиції у свій розвиток, наприклад вивчення іноземних мов, професійної літератури. На даному етапі вашої кар'єри найголовніше - це бути частиною великого бізнес-механізму, розуміти, як працюють шестерінки і до якого результату це призводить.

Творчий підхід
За останні 5-10 років традиційні канали пошуку поповнились абсолютно новими, такими як соціальні мережі, спільноти, блоги. Треба в хорошому сенсі тусуватися там, де сконцентровані люди з тих компаній, де вам хочеться працювати. Це і безцінна інсайдерська інформація, і знайомство з ключовими гравцями цих ринків. Це та галузь нетворкінгу, яка в даний час реально допомагає знайти роботу. Що таке нетворкінг?
Будь-який соціальний контакт, навіть зустріч колишніх однокласників, можна розглядати як привід для нетворкінгу. Справа в тому, що запросити на роботу свого - це і заощадити на послугу підбору, що на теперішньому ринку праці дуже актуально, і захистити себе від «сюрпризів», і за можливості мінімізувати ризики. Деякі компанії вводять системи внутрішніх рекомендацій для своїх співробітників - приведеш свого знайомого, який благополучно пройде випробувальний термін, отримаєш бонус. Вигода з усіх боків.

Нетворкінг, або networking
Нетворкінг (networking) - це не просто модне слово та не просто зв'язки з потрібними людьми. Це ваше соціальне коло, яке впливає на життя та кар'єру. Західні гуру - кар'єрні коучі та консультанти - в один голос рекомендують розглядати всю сукупність своїх особистих, соціальних, освітніх зв'язків через призму майбутньої роботи.

Солідне портфоліо
Основна проблема випускника - відсутність реального досвіду, саме цю стіну треба пробивати на кожному інтерв'ю, тому що сучасний роботодавець вимагає відповідний досвід, якого поки немає. Порочне коло? Його можна «розірвати», якщо зрозуміти, що кожній професії та посаді потрібні свої компетенції, тобто навички та вміння. Необхідно вивчити «матчастину», тобто винести з реальних прикладів і посадових інструкцій, що конкретно потрібне для даної позиції, і постаратися придбати цей досвід або хоча б знайти підходи до його придбання. Це і складе ваше портфоліо (сукупність навичок, умінь, проектів і досягнень), яке виділить вас з натовпу шукачів. Як це зробити - в наступному пункті.
Будь-який соціальний контакт, навіть зустріч колишніх однокласників, можна розглядати як привід для розмови про можливу роботу

Проекти, проекти, проекти
Зараз проектом прийнято називати все що завгодно, ми ж маємо на увазі досягнення в обраній професії. Ще студентом потрібно працювати волонтером, стажистом, брати участь у тих проектах, які можна потім «прив'язати» до своїх професійних та особистісних компетенцій і досягнень в резюме. Це буде виглядати дуже професійно та доведе не словами, а справами вашу справжню мотивацію, ентузіазм і бажання працювати саме в цій індустрії. Ті ж соціальні мережі можуть допомогти знайти такі проекти та прийняти участь в них. Другий помічник - мотиваційний лист (cover letter), який повинен, не повторюючи резюме, обґрунтувати відповідність ваших кар'єрних завдань плану розвитку компанії, показати реальні знання, здатність до навчання тощо, які вам допоможуть швидко зарекомендувати себе та принести реальну користь. Вивчайте компанії вашої мрії, шукайте приклади та історії успіху лідерів індустрії, читайте біографії успішних співробітників і новаторів - все це працює на вас, обґрунтовує та підкріплює вашу рішучість. Всі з чогось починали. Вам треба довести, що ви хочете почати саме тут. Отже, пошук першої роботи, яка визначить вектор майбутньої кар'єри, треба вести творчо, використовуючи останні тенденції та зміни, не сумувати при першій невдачі та вчитися на помилках, адже «дорогу здолає той, хто йде»!

vedomosti.ru

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад