Як правильно відпрошуватися з роботи
У житті кожного з нас бувають різні ситуації, коли вам одночасно потрібно бути присутнім у двох місцях. Про що слід пам'ятати, відпрошуючись з роботи.
Відпрошуватися з роботи треба лише в тому випадку, якщо цього дійсно потребує ситуація. Якщо відпрошуватися часто, то начальство навряд чи погладить за це по голові. Не кажучи вже про те, що ваші особисті проблеми не будуть викликати у нього жалю. Зрозуміло, що "дуже спати хочеться" - це не причина.
Що ж стосується серйозних проблем зі здоров'ям, які виникли в період робочого дня або необхідність оформлення будь-яких документів, наприклад, довіреностей тощо, або здача дисертації, то це можна вважати цілком поважними причинами. Причому зовсім необов'язково начальству розповідати повністю про свою проблему, вдаючись при цьому в найдрібніші подробиці. Цілком достатньо просто позначити саму проблему.
Якщо виникла необхідність піти з роботи раніше покладеного, а причин особливих на це немає, то треба постаратися відпроситися у начальства без будь-яких довготривалих пояснень. Наприклад, можна сказати, що з'явилися несподівані проблеми в сім'ї, що вимагають негайного вирішення. Такі доводи і виглядають серйозно, і на брехню не схожі.
Якщо з тим, в яких випадках треба відпрошуватися з роботи, все більш-менш зрозуміло, то прийшов час задуматися над тим, як проходитиме сам процес відпрошування у свого шефа.
В жодному ому разі не варто йому телефонувати вже після того, як довелося залишитися вдома. Така постановка питання навряд чи йому сподобається. Адже виходить, що рішення підлеглий вже прийняв, не спитавши дозволу на це у свого начальника. З цього випливає, що відпрошуватися найкраще з вечора, хоча можуть бути й варіанти.
Відпрошування потрібно розпочати з короткого викладу проблеми, що з'явилася, після чого перейти до обов'язкового питання типу: "Дозвольте будь-ласка мені залишитися завтра (або такого-то числа) вдома". Як правило, в таких випадках переважна більшість начальників реагують прихильно, проте треба бути готовим до того, що начальник може запитати про те, чи виконана вами певна робота.
Головне - в процесі розмови з начальником повинна бути твердість у голосі і повна впевненість в тому, що цей день поза роботи дійсно необхідний. Якщо начальник відчує невпевненість з цього приводу, то в проханні вам може бути відмовлено.
Також ніколи не треба виправдовуватися, тобто займати заздалегідь визначену слабку позицію, так само як і забувати про те, що ваша відсутність в якийсь день на роботі не повинна вплинути на її хід.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5685
5001
116
5
132
7
115
1
Робота в Великій Олександрівці
122
3
117
2
115
3
184
27
143
18
111
3
113
3
120
7
199
31
113
3
353
83
114
4
115
5
169
14
136
14
117
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Херсоні складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 12175 грн.
Hitjob.ks.ua
- 7848 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...