Звільнення: привід почати нове життя чи вирок
Найчастіше люди звертаються до психолога через особисті переживання у коханні, в момент розпаду відносин. На другому місці за зверненнями - переживання через роботи, депресії, пов'язані зі звільненням.
Напевно, немає на світі людини, яка б не замислювався про звільнення. Хтось сильно боїться такої зміни, хтось опинявся в такій ситуації. Комусь легко вдається пережити такий стан, а хтось впадає в апатію та депресію. Але задумайтеся, адже саме звільнення може послужити поштовхом для пошуку більш гідного місця та статусу. Так звільнення - вирок чи привід почати нове життя?
Психологи стверджують, що кожна людина, яку звільнили з роботи, проходить три стадії:
- стадія образи;
- стадія оптимізму;
- стадія апатії.
Перша стадія, це коли ви дізнаєтеся, що вас звільнили. Ви відчуваєте шок, нерозуміння почутого. Ви не можете в це повірити, здається, звичне життя закінчилося. Деякі люди починають шукати винуватців своїх проблем, звинувачувати начальника, що він не оцінив всіх ваших здібностей, колег, які будували за вашою спиною інтриги. Здається, що світ не справедливий, він відвернувся від вас. Інші люди вважають, що самі в усьому винні, що недостатньо проявляли ініціативу, що не гідні були такої посади.
Найголовніше, на першому етапі заспокоїтися та не шукати причин, що призвели до звільнення. Що зроблено, те зроблено, і самокопання - це безглузда витрата часу.
Ви можете спробувати знайти негативні моменти своєї колишньої роботи - наприклад, замало платили, далеко було їздити, недооцінювали колеги тощо. Це точно допоможе забути гіркоту переживання. А для того щоб підняти свою самооцінку, згадайте всі свої досягнення - вдало зроблений проект, здатність швидко передбачати ситуації, грамотні звіти та багато іншого.
Друга стадія настає тоді, коли ви вже заспокоїлися та готові розпочати пошуки нової роботи. У цей час ходіть на співбесіди, по Інтернету розсилайте своє резюме, читайте газети та журнали з оголошеннями. Цей період триває близько трьох місяців.
Якщо за цей час людині не вдається знайти відповідне місце, то вона впадає в апатію, починає втрачати надію, перестає цікавитися вакансіями й опускає руки. Деякі люди впадають у сильну депресію, вважають, що нікому не потрібні та перестають виходити з дому.
Якщо вам не вдається знайти бажане місце роботи, влаштуйтеся хоча б на тимчасову роботу. Це допоможе впоратися з важкими часами, відверне від гірких думок, але не переставайте шукати те, що хочете.
Не замикайтеся в собі, частіше ходіть у гості, до друзів. Серед них ви відчуєте себе потрібним, а хтось з них може допомогти вам із роботою.
Ви можете повністю присвятити себе хобі. Часто саме улюблене заняття допомагає знайти роботу та стабільне джерело доходу. І намагайтеся у всьому бачити позитивні моменти. Може, звільнення - це той шанс, який дозволить змінити вам життя на краще?
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5685
5001
116
5
132
7
115
1
Робота в Великій Олександрівці
122
3
117
2
115
3
184
27
143
18
111
3
113
3
120
7
199
31
113
3
353
83
114
4
115
5
169
14
136
14
117
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Херсоні складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 12175 грн.
Hitjob.ks.ua
- 7848 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...