Найкращий спосіб не провалити співбесіду
На нинішньому суперконкурентому ринку праці навіть отримання запрошення на співбесіду - вже подвиг. Тим не менш, рекрутери та HR-менеджери в один голос заявляють, що багато безробітних кандидати упускають свої можливості через те, що виглядають зневіреними та розчарованими, часто навіть зовсім не усвідомлюючи цього.
На співбесіді вам напевно захочеться виділитися, і на це є свої очевидні причини. Для цього необхідно залишити за дверима свій негативний "багаж" і тривожний стан. Новачкам слід заявити про свій прихід за 10 хвилин до початку запланованої співбесіди. Якщо ви прийдете раніше, то це "лише підкреслить, що ви не поважаєте час менеджера з кадрів, який він для вас виділив", вважають багато рекрутерів і додають, що кандидат, який приходить на співбесіду на годину раніше, ставить їх в дуже незручне становище.
Продемонструйте свою впевненість міцним рукостисканням. Зосередьте всю свою увагу на інтерв'юерові. Не стукайте пальцями по столу та не здійснюйте жодних нервових рухів.
Неважливо, як ви себе почуваєте, залишіть усі свої неприємності за межами процесу співбесіди, переконаний Алфус Ротман. Замість цього завжди слід демонструвати позитивний настрій. Наприклад, якщо вас звільнили, то, замість того, щоб нарікати на ситуацію, що склалася, можна сказати, що цей досвід допоміг вам оцінити свої вміння, і саме це привело вас сюди.
При цьому покажіть, що ви прийшли з виконаним "домашнім завданням" та діцзналися про компанію всі необхідні відомості. Поясніть, як ваш досвід і досягнення співвідносяться з поточними потребами організації. Це особливо важливо, якщо фірма працює в іншій галузі, ніж та, в якій ви колись працювали. Щоб виділитися на загальному тлі, слід пошукати щось більше, ніж просто продемонструвати знання керівних засад компанії та ключових напрямків діяльності. Вам також необхідно з'ясувати - і зрозуміти! - як останні зміни на ринку вплинули на діяльність компанії, її конкурентів і галузь в цілому. Прочитайте останні прес-релізи компанії, щорічні звіти, публікації в ЗМІ та галузеві блоги, і пошукайте інформацію в Мережі.
Крім цього, обов'язково покажіть, що ви як ніхто інший підходите на цю посаду. Приведіть в якості прикладу свої минулі досягнення - а не просто перерахуйте обов'язки - і опишіть, як вони співвідносяться із запропонованою вакансією.
Кандидат може справити враження на роботодавця, гідно підготувавшись до співбесіди.
Постарайтеся не заходити надто далеко у своєму прагненні виділитися. Наприклад, може виникнути спокуса якийсь час попрацювати безкоштовно або попросити меншу зарплату, ніж пропонують на цій посаді. Але експерти переконані, що такі сміливі кроки часто приводять до зовсім протилежних результатів. "Роботодавці завжди хочуть отримати щось варте уваги, - вважає Лі Міллер, автор книги" Як отримувати більше грошей на новій роботі за будь-якої економічної ситуації ". - Вони зовсім не женуться за дешевизною".
Краще всього почекати, доки вам зроблять пропозицію про роботу, а потім завести мову про оплату праці. "Під час економічного спаду роботодавці стають дуже чутливими до питання про гроші, - пише Міллер. - Зарплата, яку ви запитуєте, може вплинути на їхнє рішення продовжити пошуки". Приходьте на співбесіду підготовленим, дізнавшись середній рівень зарплат для тієї посади, на яку ви претендуєте, на той випадок, якщо вас змусять назвати вашу цифру, додає він. Ви можете сказати, наприклад, що гроші для вас не найголовніше, і що ви просто шукайте щось варте уваги, радить Міллер. Ви можете спробувати вразити супротивника його ж зброєю, запитавши свого інтерв'юера, яка сума закладена в бюджет компанії за цю роботу.
Іноді люди шукають роботу просто для того, щоб якось звести кінці з кінцями, тому в цьому випадку можна розглядати і менш привабливі вакансії. Але якщо ви не в захваті від запропонованої роботи, залиште свою думку при собі, попереджає Девід Гаспін, директор компанії 5W Public Relations. "Були часи, коли люди приходили й відразу було зрозуміло, що якби у них дійсно були переваги, то вони б займалися чимось іншим, - сказав він. - Не варто виносити свої роздуми на загальне обговорення. Ніхто не захоче наймати на роботу того, хто відразу ж кинеться на вихід, як тільки прийдуть кращий час".
Після співбесіди не забудьте відправити роботодавцеві відповідного листа. Якщо ви виставляєте свою кандидатуру на декілька вакансій відразу, фахівці з розвитку кар'єри рекомендують переконатися, що ви відправляєте листа з подякою потрібним людям. Також уважно перевірте лист на предмет орфографічних і граматичних помилок. На конкуруючому ринку праці у роботодавців існує величезний вибір, і навіть незначні промахи можуть зруйнувати ваші шанси на успіх.
Якщо все пройшло вдало, не варто переслідувати інтерв'юера. Почекайте, щонайменше, тиждень перед тим, як перевірити, чи підійшла роботодавцеві ваша кандидатура, радить Хосе Тамес, один з компаньйонів Austin-Michael LP, компанії з підбору керівників. Телефонуйте рекрутерам тільки до офісу, навіть якщо у візитці вказані номери домашніх або мобільних телефонів. Залиште повідомлення, якщо ви потрапили на голосову пошту. Зараз багато рекрутерів користуються визначником номера та можуть точно сказати, скільки разів ви намагалися зателефонувати їм, не залишивши голосового повідомлення.
Джерело: http://www.psychologov.net/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5685
5001
116
5
132
7
115
1
Робота в Великій Олександрівці
122
3
117
2
115
3
184
27
143
18
111
3
113
3
120
7
199
31
113
3
353
83
114
4
115
5
169
14
136
14
117
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Херсоні складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 12175 грн.
Hitjob.ks.ua
- 7848 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...