Як влаштуватися на роботу без досвіду?
Молодим фахівцям часто дуже непросто знайти першу роботу. Важливо розумно та зважено підійти до питання свого першого працевлаштування.
З чого почати?
Спочатку оберіть вид діяльності. Не женіться за престижем або гарною назвою посади. Якщо ви студент без досвіду, вибирайте роботу в галузі, суміжній з вашою майбутньою професією, і вже до кінця навчання вам буде, що написати в резюме.
Якщо ви закінчили виш, визначтеся, чи хочете ви працювати за професією, або вам до душі інший вид діяльності. Пам'ятайте: досягти кар'єрних висот можна, лише працюючи із задоволенням. Та й роботодавець, у першу чергу, зацікавлений у співробітниках із мотивацією, бажанням працювати й удосконалювати свої знання та здібності, іноді навіть без досвіду. Головне - бути ініціативним.
Тож, обирайте сферу діяльності - і вперед!
Куди беруть без досвіду роботи?
У кожного новачка є мрії про професійну реалізацію та кар'єрне зростання - це свідчить про цілеспрямованість. Однак, просування до гарної посади вимагає старанної роботи. Лише роботою над собою можна досягнути кар'єрних висот. Тому найпоширеніші позиції для людини без досвіду роботи - це асистент, консультант, стажист. Продивіться сайти з працевлаштування та пошукайте такі вакансії – без сумніву, назбираєте десяток, які підходять саме вам.
Наступний важливий етап - написання резюме. Розсилайте резюме та не впадайте у відчай, якщо з десяти листів отримаєте відповідь на один, - шукайте далі. Ваша наполегливість обов'язково винагородиться.
З чим йти на першу співбесіду?
Отже, ви визначилися з бажаною діяльністю, розіслали резюме й отримали перше запрошення на співбесіду.
Перш ніж йти на співбесіду, дізнайтеся більше про компанію, в яку ви збираєтеся влаштовуватися: про історію, профілі діяльності, специфіку роботи. А потім розберіться, що вмієте ви і що потрібно для обраної посади. Почитайте в Інтернеті, які обов'язки на цій роботі у вас можуть бути.
Потім випишіть усе, що ви вмієте робити. Вважати, що людина без досвіду роботи нічого не вміє, - неправильно. Якщо згадати свою діяльність, можна знайти масу вмінь та якостей, які вам знадобляться на майбутній роботі. Гуртки, курси, організація концертів, дрібні підробітки, - все, що ви робили раніше.
Порівнявши перший і другий списки, ви оціните перед співбесідою, що можете запропонувати на тій чи іншій посаді.
Останній крок: співбесіда
На співбесіді необхідно поводитися спокійно та впевнено. Роботодавцю не потрібен працівник, який боїться й зайве слово сказати, і помилитися.
А ось що точно необхідно кожному, хто починає кар'єру, - це відповідальність і чесність. Ваш майбутній начальник не вимагатиме від вас знання ринку або державної політики в якійсь сфері, він вимагатиме від вас бажання вчитися та прагнення досягати мети.
Відповідайте чесно та не прикрашайте свої досягнення, і вже тим більше не вигадуйте неіснуючий досвід роботи: рано чи пізно правда відкриється. Не соромно чогось не вміти, проте хотіти навчитися. А ось брехня залишить пляму на майбутній кар'єрі.
Йдіть на першу співбесіду в гарному настрої. І своїми відповідями доведіть роботодавцю, що ви хоч і без досвіду роботи, але з величезним бажанням принести користь компанії.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5685
5001
116
5
132
7
115
1
Робота в Великій Олександрівці
122
3
117
2
115
3
184
27
143
18
111
3
113
3
120
7
199
31
113
3
353
83
114
4
115
5
169
14
136
14
117
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Херсоні складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 12175 грн.
Hitjob.ks.ua
- 7848 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...