Особистий профіль у соцмережах як лайфстайл-резюме фахівця: що вам потрібно змінити
Запитайте людину, яка її головна зброя при пошуку роботи, й вона відповість, що відмінне резюме, впевненість на співбесіді або ідеально виконане тестове завдання. І дуже рідко ви почуєте у відповідь «соцмережі». Проте сьогодні, коли ми 24/7 знаходимося онлайн, те, як шукач веде свої сторінки у Facebook, Instagram, а іноді й у TikTok, може багато про що розповісти рекрутеру.
То що ж бачить HR-фахівець, переглядаючи соцмережі кандидата? І як шукачу зробити так, щоб профіль презентував його тільки з найкращого боку? Про це автори Work.ua (яких ця тема, до речі, теж дуже цікавить) дізнавалися в Анни Тільняк — SMM-консультантки та авторки практикуму «Мистецтво володіння соціальними мережами».
Розгляньмо профіль людини у Facebook або Instagram як привабливу онлайн-візитівку для знайомства з роботодавцем, колегою, партнером.
Погодьтеся, соціальні мережі віддзеркалюють спосіб життя, мислення людини, демонструють її соціальні зв’язки (спільних друзів), смаки, транслюють історію становлення особистості та наміри. Не потрібно бути професійним психологом, щоб зчитати інформацію про людину за профілем у соцмережах.
Відсутність профілю в наш час теж говорить багато про що: наприклад, що людині є що приховувати. Це породжує недовіру. Сучасний світ мовчазно вимагає підтвердження існування особистості в мережах.
HR-фахівці явно знайомляться з шукачами не тільки завдяки резюме або на інтерв’ю. Вони також можуть перевіряти правдивість інформації, психотип та інші характеристики співробітника за допомогою Instagram або Facebook.
Детально про те, як підготуватися до подібного знайомства, я розповідаю на своєму практикумі, а тут дам кілька рекомендацій, які ви можете застосувати вже сьогодні.
1. Навіть якщо ваш профіль в мережах закритий, ви не в безпеці.
Ілюзія захищеності закритого профілю існує, але повірте, якщо про вас хочуть дізнатися більше, знайдеться 1000 і 1 спосіб це зробити. Звичайно, без злому.
Та й сенсу у створенні «особистого фотоальбому для друзів» сьогодні немає: існує безліч комунікаторів, просторів для зберігання, додатків типу «особистого щоденника». Є мільйон способів зберігати інформацію про себе для близьких і друзів. А соціальні мережі перестали виконувати цю функцію.
Яка ж основна функція в особистого профілю в мережах? Дати знання про людину як про особистість з впізнаваними рисами обличчя, інтересами, визначеною експертністю, вагою у професійній спільноті.
2. Відкритий для світу профіль вимагає корегування. Я пропоную вам переглянути його та перевірити на системний негатив.
Ваш профіль — ваша репутація. Добре, якщо ваші радикальні висловлювання або репости не завадять формуванню цілісного гармонійного образу для партнера або роботодавця.
У цьому разі мова не йде про «неживий» і надуманий профіль, де всі фото, репости й висловлювання стерильні. Ми говоримо про профіль, який буде створювати повне враження про особу, охоплювати кілька сфер життя: спорт, сім’ю, захоплення, подорожі, світоглядні моменти.
Як фахівець раджу найближчим часом переглянути свої профілі в соцмережах на предмет нетолерантних висловлювань, які можуть образити певні групи населення. Часто такі дописи помічають через лайливі слова, негативний настрій текстів. Люди пишуть їх на емоціях і часто потім змінюють думку, але рукописи не горять.
Рекомендую видалити публікації, які можуть зіпсувати ваш імідж або відносини з можливими новими роботодавцями та колегами, партнерами.
3. Можна зробити собі кілька подарунків на користь іміджу і репутації в онлайні.
Кілька ідей для ваших профілів у мережах:
- Написати декілька історій про ваш життєвий шлях, художньо і коротко описати ключові моменти становлення вас як особистості й фахівця. Подібний сторітелінг стане прекрасним доповненням до вашого резюме: захопливі історії олюднюють образ, а відкритість і готовність писати про своє життя в соціальних мережах викликають повагу та довіру у потенційних партнерів і роботодавців.
- Доповнити ці історії новими фотографіями. Для цього можна організувати фотосесію на прогулянці або в студії. Заразом зробите світлину для живого і чудового нового аватара.
- За допомогою дописів з історіями та свіжих фото ваші особисті профілі отримають частку нової уваги, фоловери, які давно не бачили вас, захочуть написати комплімент, підбадьорити або відреагують на тексти, допомагаючи алгоритму соціальних мереж робити вас більш помітними у професійній спільноті.
Нові дії також дадуть можливість вам піти й зайнятися іншими справами, окрім мереж, — свіже наповнення буде в цей час працювати саме на вас.
4. Комунікація у соціальних мережах — невіддільна частина роботи у ваших особистих профілях.
Завдяки алгоритму, Facebook та Instagram абсолютно чітко відстежують, наскільки ми цікаві одне одному, зокрема за кількістю комунікації між нами.
Приділяйте увагу іншим важливим для вас користувачам: заходите на їхні сторінки, залишайте вподобайки, коментуйте, дивіться їхні сторіз і спілкуйтеся. Не забувайте відповідати на коментарі під вашими дописами. «Просто лайкнути» не підходить.
5. Визначтеся з основною темою вашого профілю.
Тут, мабуть, не варто підходити суворо та фундаментально й заявляти світові: «Увага! Тепер я буду писати тільки про інженерію або бухгалтерію».
Основна тема, наприклад, ваша ключова компетенція, може проходити тонкою ниткою через ваш профіль, регулярно відбиватися в сторіз та стрічці у вигляді лайфхаків, історій і думки фахівця, який дивиться на навколишній світ і побутові ситуації як досвідчений професіонал. Наприклад, цілком допустимо відреагувати на нещодавні події в країні та світі з позиції фахівця з маркетингу, дати легкий і місткий аналіз ситуації, навіть перебуваючи на відпочинку на лижному курорті або в іншій країні.
Основну тему профілю варто експлуатувати не просто регулярно, а доводити її пропорцію до 50-60% публікацій.
Просунутим користувачам мереж пропоную розпланувати роботу з особистим брендом поквартально. Включити регулярні фотосесії, написання експертних коротких статей у свої ж акаунти, подумати над серією відео або ефірів з розглядом ситуацій з життя з позиції професіонала.
Сподіваюся, деякі ідеї з цієї статті вам допомогли. І ще одне напуття для вашого особистого SMM: бажаю не лайкати себе, а лайкати інших! Не боятися знайомитися з іншими в мережах і не закидати свої особисті профілі. Адже світ стає більш віртуальним, а ринок фахівців охоплює світ, а не локацію, в якій ви мешкаєте.
Успіхів в особистому бренді, бережіть свою репутацію в онлайні!
https://www.work.ua/articles/jobseeker/2538/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5684
5001
116
5
132
7
115
1
Робота в Великій Олександрівці
122
3
117
2
115
3
184
27
143
18
111
3
113
3
120
7
199
31
113
3
353
83
114
4
115
5
169
14
136
14
117
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Херсоні складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 14250 грн.
Hitjob.ks.ua
- 7848 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...