Самопрезентація - одна з основних навичок успішного шукача
Відповідно до підсумків дослідження рекрутингової компанії Antal Russia до основних приводів для відмови шукачам у працевлаштуванні входять слабка підготовка кандидатів до співбесіди і їхня невірна поведінка на інтерв'ю. Причина цього - відсутність навичок самопрезентації.
На жаль, цьому мистецтву не приділяють часу на уроках у школі та на лекціях в інституті, але від того, наскільки ви добре володієте даним інструментом, залежить, чи буде схвалена ваша кандидатура. Те, як ви розповідаєте про власні досягнення й успіхи, дозволяє менеджерові з персоналу скласти про вас повне враження.
Правила поведінки
На порозі кабінету обов'язково посміхніться та привітайтеся. Потім представтеся та повідомите, на яку вакансію ви претендуєте, повідомте, що вам приємне запрошення на співбесіду. Ваша самопрезентація розпочалася!
Більше 50% інформації про вас рекрутер отримає, спостерігаючи за вами - позою, жестами, мімікою... Почувайте себе в міру вільно. Не варто сідати на край стільця та дивитися нагору (це говорить про непевність), не схрещуйте руки чи ноги (так ви демонструєте негативне ставлення до того, що відбувається), не обхоплюйте коліна долонями (вас приймуть за вперту та нетовариську людину). В ідеалі потрібно віддзеркалити позу співрозмовника.
Жестикуляція припустима, якщо це допомагає вам краще формулювати свої думки, однак не варто занадто розмахувати руками, тим більше в небезпечній близькості від HR-менеджера. До того ж не варто потирати долоні або пальці - ви справите неприємне враження метушливої людини, зацикленої на матеріальних питаннях. Під час розмови спокійно дивіться в очі інтерв'юерові, не відводьте погляд. Своєю поведінкою ви повинні демонструвати, що ви впевнені, знаєте собі ціну, розумієте вимоги наймача та відповідаєте їм.
Тон бесіди
Пам’ятайте, що ви, так само як і представник фірми, оцінюєте ситуацію та свого візаві. За частку секунди ви повинні зрозуміти, як треба поводитися, у якому ключі рекрутер буде спілкуватися з вами, і підлаштуватися під нього - загальновідомо, що тон бесіди задає кадровик. Втім, зазвичай, розмова носить офіційно-діловий характер.
Важливо відразу для себе усвідомити: самопрезентація - це не усний виклад вашого резюме. Розповідаючи про себе, ви одержуєте шанс освітити окремі ключові факти своєї біографії, які представлять вас у найбільш вигідному світлі.
Момент знайомства
У вас буде всього декілька хвилин, перш ніж кадровик занудиться та зупинить вас. Тому про найважливіше треба сказати в першу чергу.
На початку презентації позначте свою професію й основні напрямки діяльності, а також розповідайте про освіту та досвід, підтверджений успішними проектами та відгуками. Дві-три речення створять повну картину ваших досягнень і, головне, позначать ваше позитивне ставлення до них. Наприклад, замість фрази «Я прийшов працювати в компанію» використовуйте такі слова: «Я виграв конкурс для молодих фахівців і одержав можливість реалізувати свої ідеї у фірмі N».
Час на вердикт
У наступні п'ять - сім хвилин представник роботодавця повинен ухвалити рішення щодо тім, чи зможете ви зайняти вакантну посаду. Отже, самопрезентація повинна переконати його у вашій компетентності.
Особисті якості, про які ви згадуєте, не повинні йти врозріз із професійними досягненнями, а навпроти - підкреслювати їх. Скажімо, ініціативність не зовсім пасує секретареві, проте необхідна керівникові проекту; дисциплінованість - порожня характеристика для творчих людей і відмінна для офіс-менеджерів.
Описуючи компетенції, розповідайте про свій досвід, наприклад, виходу з критичних ситуацій, вирішення складних завдань, виконання певних робіт, тобто зазначте вигоди, які одержить компанія, прийнявши вас до штату. Якщо в колишній фірмі вам вдалося підвищити ефективність діяльності відділу або запропонувати методи взаємодії з клієнтами, які дозволили підвищити прибуток, неодмінно згадайте про це.
Під час самопрезентації в жодному разі не варто говорити про особисті проблеми, фінансові труднощі - слухаючи ваші нарікання, рекрутер, не виключено, вирішить, що ви хочете розжалобити його та випросити більшу зарплату. Крім того, не варто поливати брудом колишнього наймача, адже, на думку менеджерів з персоналу, згодом ви так само недобре будете озиватися й про дану компанію.
Пам’ятайте, що на співбесіді кадровик оцінює вкупі ваші особисті характеристики та професійний капітал, адже кожен наймач прагне відшукати ідеального претендента. Опанувавши навичкою самопрезентації, ви легко доведете, що ваша кандидатура - краща.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5685
5001
116
5
132
7
115
1
Робота в Великій Олександрівці
122
3
117
2
115
3
184
27
143
18
111
3
113
3
120
7
199
31
113
3
353
83
114
4
115
5
169
14
136
14
117
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Херсоні складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 12617 грн.
Hitjob.ks.ua
- 7848 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...