Не за спеціальністю працює більше половини українців
Тільки 36% українських працівників працюють за обраною спеціальністю, у той час як 44% були вимушені змінити професію. Тим не менше, кожен другий працівник, який перекваліфікувався, не шкодує про прийняте рішення. Згідно з результатами опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, найчастіше причиною зміни сфери діяльності стають проблеми з пошуком роботи, низька зарплата, а також відсутність кар’єрних перспектив.
Обираючи майбутню професію, абітурієнт, а досить часто і його батьки сподіваються, що після закінчення ВНЗ він із легкістю влаштується на високооплачувану роботу. Але, як свідчать результати опитування, далеко не завжди вдається знайти роботу за спеціальністю, тим більше, з гідною фінансовою винагородою.
Тільки 36% офісних співробітників працюють за спеціальністю, а ще 20% визнають, що їх робота пов’язана з отриманою спеціалізацією принаймні частково. Решта ж 44% працівників великих міст змінили професію і працюють у зовсім іншій сфері діяльності.
Хоча нова професія передбачає отримання нових необхідних умінь і навичок, а також знань, яких не дала профільна освіта, більшість опитаних не шкодують про зміну професії. Більше за те, 44% офісних працівників упевнені, що вони зробили правильний вибір, а 11% хоча й не задоволені поточною роботою, але все ж раді, що не працюють за спеціальністю. Ще 16%, навпаки, задоволені своєю роботою, хоча й дещо шкодують, що відмовились від обраної професії. А ось тих, хто розчарувався у новій сфері діяльності, небагато: всього лише 7% вважають роботу не за професією помилкою, а кожен п’ятий ще не зробив певний висновок із цього приводу.
Чому ж працівники відмовляються від роботи за спеціальністю, хоча витратили чимало сил і часу на отримання профільної освіти? Найчастіше «білих комірців» до зміни професії спонукають проблеми з пошуком роботи (43%), низька зарплата (38%), а також відсутність кар’єрних перспектив (27%). Дещо рідше (в 23% випадків) основною причиною зміни сфери діяльності може стати не що інше, як втрата інтересу й розчарування у вибраній професії. Бувають випадки, коли працівники відмовляються від обраної професії, прагнучи якогось зрушення (8%), або ж зіштовхнувшись із професійним вигоранням, апатією і стресами (8%).
Але, як показує практика, непрестижність отриманої професії теж може зіграти далеко не останню роль. У такому випадку, в «зону ризику» потрапляють такі професії, як водій, таксист, робочі спеціальності, працівник сфери послуг, учитель, а також військовослужбовець, оскільки саме їх українські працівники вважають найменш престижними.
Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в жовтні-листопаді 2013 року. Загалом було опитано 1678 респондентів.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5683
5001
116
5
132
7
115
1
Робота в Великій Олександрівці
122
3
117
2
115
3
184
27
143
18
111
3
113
3
120
7
199
31
113
3
353
83
114
4
115
5
169
14
136
14
117
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Херсоні складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 15167 грн.
Hitjob.ks.ua
- 7848 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...