Українці переходять на віддалені схеми роботи
Попит на «вільних» працівників зростає з двох причин. По-перше, віддалена робота - це данина моді. «Розвитком фрілансу товариство зобов'язане поколінню «Y» (студенти і молоді фахівці у віці від 18 до 30 років). Вони не хочуть мати інших зобов'язань перед компанією, крім якісного виконання своєї роботи в строк, а також воліють працювати за гнучким графіком і в неформальній обстановці», - сказала «Вістям» координатор проектів кадрового холдингу" Анкор "в Україні Алла Арапова. До речі, така модель роботи приносить результати. «Одного разу ми провели експеримент: організували для наших програмістів офіс на природі. У підсумку продуктивність їхньої праці помітно зросла», - зазначив менеджер з персоналу однієї з IT-компаній.
По-друге, фрілансери дозволяють компанії економити, адже в цьому випадку оплачується тільки виконана робота, а не щомісячний оклад. «Вони обходяться компанії на 30-50% дешевше, ніж штатні працівники», - повідомила «Вістям» старший фахівець з підбору персоналу для IT-компаній міжнародної рекрутингової компанії IT Staff Олена Мильченко. У цьому випадку не треба витрачатися на робоче місце в офісі, комп'ютерну техніку, а також можна економити на податках і відрахуваннях. «Дистанційні працівники можуть працювати на умовах цивільно-правових договорів, які складно відрізнити від трудових. Тому підприємство не завжди перераховує кошти до Пенсійного фонду (а це 32% від зарплати) і робить інші дрібні виплати», - пояснила нам маркетолог-аналітик компанії «Робота Інтернешнл» Ольга Войцехова.
Від комп'ютерника до бухгалтера
Хоча кадровики і вітають наймання «вільних» працівників, проте намагаються з цим не перестаратися. За різними оцінками, частка фрілансерів в українських компаніях сьогодні коливається від 2 до 15% від загальної кількості працівників. У першу чергу, такий підхід пояснюється труднощами контролю таких співробітників. «Існує ризик того, що за відсутності постійно контролю можливе погіршення якості роботи та недотримання терміну здачі проекту», - каже Уляна Ходорівська.
Ще одна причина: не всі напрями бізнесу і фахівці можуть працювати таким чином. «Це в основному ті напрямки, де результат роботи можна передати за допомогою інтернету, електронної пошти та інших електронних носіїв», - пояснює Олена Мильченко.
Найчастіше фрілансерами стають IT-фахівці, дизайнери, перекладачі, копірайтери, журналісти, професіонали в сфері інтернет-реклами та маркетингу, бізнес-тренери, бізнес-консультанти, бухгалтера, рекрутери, юристи. Зараз багато вакансій на позицію «таємний покупець». «Майже третина вакансій на режим фріланс адресована фахівцям у галузі продажів: реклами і рекламних площ, різного роду послуг - страхових, консалтингових, побутових», - перераховує керівник відділу аналітики рекрутингового порталу Superjob Валерія Чернецова.
Фрілансерам потрібні гарантії
Найактивніше фрілансерів запрошують середні та невеликі компанії. У них не вистачає коштів, щоб тримати постійного співробітника, тому легше залучити фахівця на певний проект з боку. Представники ж великого бізнесу часто звертаються в спеціалізовані компанії, тобто користуються послугами аутсорсингу. Наприклад, для організації різних PR-акцій та конференцій вони користуються послугами профільних агентств. При цьому самі опитані «Вістями» віддалені працівники воліють співпрацювати з великими компаніями з гарною репутацією. «Всі умови проекту (розмір та строки виплати винагороди) у цьому випадку оформляються документально», - пояснив «Вістям» копірайтер-фрілансер Марина Шамсутдинова.
Всі хочуть свободи
У «вільні» працівники мітять багато людей. «Понад 91% опитаних нами офісних працівників повідомили, що не проти стати фрілансерами. І роботодавці будуть змушені їм поступитися », - вважає Уляна Ходорівська. Люди стають «вільними художниками», тому що їм подобається вільний графік і можливість самостійно планувати свою діяльність. «Я можу сама вибирати час, у який мені зручно працювати, а також економити час на дорогу, а це не менше двох годин на день», - розповіла нам дизайнер Юлія Миронова. До того ж фрілансер може вибирати, за який проект йому взятися.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5684
5001
116
5
132
7
115
1
Робота в Великій Олександрівці
122
3
117
2
115
3
184
27
143
18
111
3
113
3
120
7
199
31
113
3
353
83
114
4
115
5
169
14
136
14
117
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Херсоні складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 15167 грн.
Hitjob.ks.ua
- 7848 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...