Працюючі мами значно здоровіші за мам, які сидять вдома

Незважаючи на широке поширення думки про те, що з часом робота викликає «алергію», особливо у жінок, яким доводиться поєднувати сім'ю та роботу, насправді кар'єра піклується про здоров'я і загальне самопочутті працюючої мами. Так, в результаті експерименту було доведено, що мами у віці близько 40 років, які працюють повний робочий день, насправді мають більш високий рівень здоров'я, ніж мами, які сидять вдома та ведуть домашнє господарство. Видання «Медицина Сегодня» (Medical News Today) підтверджує, що робота поза домом корисна не тільки з фізичної точки зору, а й з інтелектуальної.
"Це вселяє в жінку почуття значимості, самореалізації, контролю та автономії», - каже редактор сайту Адріана Фреч. «З'являється область, в якій жінка є експертом, і за це вона отримує заробітну плату".
Жінки, які сидять вдома з дітьми, стикаються з соціальною ізоляцією та часто фінансово залежать від своїх чпловіків. С проблемами зі здоров'ям в основному стикаються «постійно» непрацюючі мами.
"Бажання працювати або постійний пошук роботи впливає на здоров'я, як психічне, так і фізичне", - говорить Фреч. «Жінки з перервою у трудовій діяльності частіше стикаються з перешкодами, пов'язаними з роботою, ніж ті, які працюють постійно".
Психолог і гештальт-терапевт Ліза Лонська пише: «Працююча жінка, навіть у найгіршому випадку, має можливість відсторонитися від своєї роботи, дистанціюватися від неї. У неї найчастіше є можливість організувати свій особистий простір так, щоб він зовсім не стосувалося роботи. У цьому і є відмінність таких жінок від мам. Мами ж на "роботі" цілодобово: коли дитина ще грудна, вони повинні бути з нею у постійному контакті, навіть близькі родичі та няні не зможуть повністю її замінити. Ситуація ускладнюється, якщо жінка молода, у неї були складні пологи і є схильність до депресій. Таким чином, жінка-мама змушена відновлювати сили після пологів і в той же час доглядати за дитиною. Психологічне навантаження збільшується ще й тому, що мама майже повністю позбавлена особистого простору, відірвана від соціуму або не включена в нього так, як звикла, що, відповідно, переживається непросто і позначається на здоров'ї».

sunny7.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад