Українці в офісах не встигають поїсти, проте бігають на "перекури"
Про це свідчать дані дослідження, проведеного кадровим порталом hh.ua.
Згідно з нормами трудового законодавства України, працівникам надається перерва тривалістю не більше двох годин. Цей час може використовуватися співробітниками на свій розсуд: як для прийому їжі, так і для відпочинку. Втім, є одне і досить велике «але». Обмеживши максимальний час, відведений на обідню перерву, український законодавець забув згадати про його мінімальну тривалість.
Оскільки час початку та закінчення перерви встановлюється правилами корпоративного трудового розпорядку, то співробітники в деякій мірі є заручниками ситуації. З одного боку, комусь нав'язується небажаний відпочинок, а хтось страждає через неможливість зробити паузу.
Найчастіше ігнорують обідню перерву ТОП-менеджери: кожен четвертий працює замість їжі. Менше години витрачають на перерву 37% опитаних, а ще 45% співробітників працюють за стандартною схемою, маючи в своєму розпорядженні годину на відпочинок або прийом їжі.
Обідня перерва офісні співробітники проводять по-різному. 19% опитаних «збігають» з офісу, 37% вважають за краще не йти далеко від робочого місця, а 44% суміщають обидві стратегії. Працювати у відведений для відпочинку час доводилося практично всім респондентам. Тільки 5% заявили, що ніколи не працювали в обідню перерву.
Що ж змушує офісних працівників працювати під час перерви? У більшості випадків це нова робота (50%), занадто великий її обсяг (40%) або небажання витрачати дорогоцінний час в умовах «завалу» (28%). Тільки 2% офісних співробітників дійсно не любить обідати, тому і не використовує виділений на цей час за призначенням.
Оскільки не у всіх компаніях перерва є обов'язковою, то 6% розцінюють роботу під час обіду як можливість піти додому раніше. Але кожен п'ятий голодний і без відпочинку співробітник працює без перерви через примхи керівництва.
Якщо ж офісним співробітникам таки вдається вибити собі час на перерву в роботі, то 64% з них вважають за краще просто пообідати. Кожен третій працівник офісу піде прогулятися та подихати свіжим повітрям.
Кожен четвертий опитаний під час основного перерви займається своїми справами на робочому місці. Спілкуванню з колегами, а також дзвінкам друзям або родичам присвятять свою основну перерву 24% і 22% опитаних відповідно. А ось «позависати» у соціальних мережах не проти 13% респондентів - і це переважно лінійні фахівці.
Ще 11% офісних працівників (переважно жіночої статі) встигає за виділений час пробігтися по магазинах.
Але чим вище посада офісного працівника, тим рідше він обідає під час основної перерви. Якщо 74% лінійних фахівців обідають під час перерви, то 69% менеджерів середньої ланки та тільки 55% ТОП-менеджерів проведуть перерву за прийомом їжі.
Крім основної довгої перерви, на роботі бувають і короткі, під час яких можна випити чаю або кави, поспілкуватися з колегами. Але, тим не менш, 14% опитаних зізналися, що в їхніх компаніях не прийнято відволікатися від роботи на кава-брейки. 63% респондентів можуть влаштувати собі каву-брейк тоді, коли самі того побажають. Робити коротку перерву 1-2 рази на день мають можливість 14% офісних працівників, а 3-4 рази на день - 9%.
Пити каву в кава-брейки офісні працівники не поспішають. Більше половини використовують цей час для обміну новинами, інформацією, плітками, що не мають відношення до роботи, а 35% - для розмов ні про що. Обговорювати робочі завдання можуть у цей час 45% співробітників, а пліткувати про колег і начальство - 17%. Розпиванню кави, чаю або палінню під час кава-брейку присвячують 37% офісних працівників.
Керівництво до коротких кава-брейків відноситься переважно лояльно. Кожен третій працівник знає, що роботодавець контролює тривалість «перекурів» і стежить, щоб співробітники не відволікалися від роботи надовго. Кожен десятий офісний співробітник стверджує, що керівництво вважає кава-брейки витратою робочого часу. А 14% офісних співробітників проводять кава-брейки в компанії начальника.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5684
5001
116
5
132
7
115
1
Робота в Великій Олександрівці
122
3
117
2
115
3
184
27
143
18
111
3
113
3
120
7
199
31
113
3
353
83
114
4
115
5
169
14
136
14
117
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Херсоні складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 15167 грн.
Hitjob.ks.ua
- 7848 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...