Високооплачувані професії, для яких не потрібно мати вищу освіту
На ринку праці є чимало професій з різних сфер, які не вимагають наявності профільної вищої освіти. Вашій увазі представляється п'ять яскравих прикладів, які доводять - шанси заробляти багато є у людей з різними талантами, було б бажання. Зазначимо, що ми наводимо приклади зарплат у Києві.
Приклад для сміливих: приватний підприємець
В принципі, підприємцем може стати кожен. Для людей з діловими задатками важливою є не так освіта, як комерційна жилка, ідея для бізнесу. Також не зайвим буде отримати бухгалтерські навички на відповідних курсах.
Бізнес-експерти вважають, що стандартна схема «товар-гроші-товар» вже давно застаріла. Зараз на перше місце виходять ідеї й оригінальність мислення. Великий капітал не обов'язковий, але, щоб розпочати бізнес, знадобляться як мінімум кошти на комп'ютер і оплату Інтернету.
Нинішні тенденції ринку вказують на те, що, щоб почати бізнес без грошей, краще звернути увагу на сферу послуг: в цій сфері можна отримати передоплату з боку клієнтів, що дає шанс отримати додаткові матеріальні кошти. І тут головне завдання підприємця-початківця - виправдати довіру клієнта. Це допоможе створити собі гарну репутацію на ринку й успішно розпочати формування своєї клієнтської бази.
Також не варто забувати про важливість ділових контактів. Підключивши до своєї справи максимальну кількість корисних зв'язків, можна досягти хороших результатів, які, власне, і стануть причиною вашої високої заробітної плати.
Приклад для людей з бурхливою фантазією: сценарист
Сценарист створює твори для театральної та кінопостановок, проведення масових заходів. Для цього він повинен знати основи драматургії, бути креативним, ерудованим, мислити нестандартно, бути уважним до деталей, вміти працювати швидко.
Сценаристи працюють на кіностудії, на телебаченні, в театрах, рекламних агентствах, а також компаніях, які займаються проведенням свят і шоу.
Завдяки зростанню кількості серіалів і реаліті-шоу на телебаченні професія сценариста стає все більш затребуваною. Зарплата сценариста може значно відрізнятися, в залежності від місця роботи. Наприклад, у компаніях, які займаються проведенням свят, заробіток коливається в рамках $ 300-800, а в рекламному агентстві - від $ 500 до $ 1500 і вище.
Приклад для привабливих: модель
Для цієї роботи потрібно мати правильні риси обличчя та фігуру з певними параметрами: для манекенниць - це зріст 175 - і обсяги 90-60-90, для фотомоделі - краса, пропорційність, стрункість і фотогенічність.
Щоб стати відомою, у моделі має бути сильний агент. Сама ж дівчина повинна бути активною і харизматичною, вихованою, працьовитою, артистичною, а також мати сильний внутрішній стрижень. Успішна модель щомісяця заробляє $ 1000-3000, якщо вона знімається для каталогів, у неї є постійні клієнти, а також запрошення на Fashion Week. Незалежний бренд з доброю репутацією платить своїм моделям близько $ 2500. Якщо ж вона бере участь в рекламній кампанії, то плата збільшується до $ 5000. При цьому стандартного розміру зарплати за участь у дефіле не існує. Так, за участь у показі всесвітньо відомого бренду можна заробити $ 800-1000. Закритий показ або презентація, яка передбачає статичне положення моделі, оцінюється в $ 1000. А за участь у нью-йоркському Тижні моди можна заробити $ 4-5 тисячі. Деякі Модні будинки пропонують сплатити моделям роботу одягом або дають подарункову карту свого бутіка. Всім тонкощам професії моделі можна навчитися в профільних школах. Вартість курсу - 3000-4000 грн.
Приклад для стильних: іміджмейкер
Завдання іміджмейкера - створити для клієнта образ для успішного досягнення поставлених цілей. Всі зовнішні атрибути образу - зачіска, одяг, аксесуари - повинні підходити один одному та працювати на загальне завдання. В PR-агентствах іміджмейкери працюють над просуванням конкретного кандидата на виборах, створюють для нього образ, який сподобається виборцям. Найвища посада для іміджмейкера - імідж-аналітик. Він керує командою фахівців, які виявляють і аналізують факти успіху та невдач підприємства, створюють її «добре ім'я». Іміджмейкер повинен володіти бездоганним смаком і відчуттям стилю, мислити креативно, бути відповідальним і тактовним. Глибокі знання в області іміджелогіїможна одержати в профільних навчальних центрах.
Зарплата іміджмейкера-стиліста в салоні стартує від позначки 1000 $. А комплекс послуг іміджмейкера-політтехнолога коштує $ 15 тисяч і вище.
Приклад для математиків: круп'є
Круп'є веде гру з відвідувачами покер-клубів. Його основне завдання - грамотно «продати» гру, щоб гравці залишилися задоволені, навіть якщо вони програють. Руки круп'є повинні працювати «на автопілоті»: роздаючи карти, він повинен вміти підтримувати розмову з клієнтом на абстрактні теми.
Круп'є повинен бути уважним, акуратним і точним, а також володіти залізною витримкою. Як би грубо ні поводився гравець, круп'є не має права робити йому зауваження.
Найчастіше графік роботи у круп'є достатньо гнучкий і може обговорюватися індивідуально. Звичайний режим: восьмигодинна чи дванадцятигодинна зміна (20 хвилин робота, 20 - відпочинок).
Круп'є повинен бути фізично витривалим - працювати часто доводиться ночами. Але у цієї професії є й невеликі плюси - безкоштовні обіди, а для дівчат - послуги візажистів і перукарів. Ще один плюс цієї професії: у покер-клуби із задоволенням беруть новачків, оскільки правила гри та стилі гри в кожному закладі можуть відрізнятися, і в покер-клубах вважають, що простіше навчити людину з вулиці, ніж переучувати «запеклого вовка». При цьому навчання відбувається за рахунок фірми. Середня тривалість навчання - 1,5-2 місяці. На навчання готові брати всіх комунікабельних людей, які володіють відмінними математичними здібностями та хочуть працювати.
Закінчуючи школу, потрібно здати випускні іспити. Як показує практика, їх успішно здають близько 70% учнів, після чого їх беруть на роботу. У цілому ж, в залежності від досвіду круп'є може заробляти $ 600-1200.
Як бачимо, далеко не кожному навику потрібно вчитися в університеті. Щоб пристойно заробляти, треба виявити свою найсильнішу риску, а потім розвивати її й не побоятися використовувати на практиці.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5684
5001
116
5
132
7
115
1
Робота в Великій Олександрівці
122
3
117
2
115
3
184
27
143
18
111
3
113
3
120
7
199
31
113
3
353
83
114
4
115
5
169
14
136
14
117
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Херсоні складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 15167 грн.
Hitjob.ks.ua
- 7848 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...