Кооперативи дадуть роботу 5 мільйонам селян

Сьогодні основна частина мешканців сільської місцевості є самозайнятою та потребує державної підтримки у напрямку посилення та об’єднання своєї виробничої діяльності. Для цього держава взяла курс на заохочення селян до створення виробничих та обслуговуючих кооперативів. Таку ініціативу підтримали 83% сільських і селищних рад, які взяли участь в опитуванні. Про це під час брифінгу в Кабміні повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.
«На сьогодні в Україні налічується близько 4,5 мільйона господарств населення. Загалом селяни виробляють до 80% молока, 43% м’яса, 95% картоплі, 84% інших овочів, 85% плодів та ягід. Щоб зробити цю продукцію конкурентною, якіснішою та товарною, держава взяла курс на стимулювання селян до створення виробничих та обслуговуючих кооперативів. Це дасть змогу запропонувати споживачеві вітчизняну продукцію за доступними цінами, а селянам – можливість реалізувати свою продукцію, отримати за це хороший дохід та підвищити якість свого життя», − зазначив Міністр.
Для того, щоб виявити сучасний стан сільського розвитку, його виробничий та соціальний потенціал, Мінагрополітики здійснило масштабне опитування голів сільських та селищних рад у межах ініціативи «Рідне село».
«Це опитування дало нам змогу виявити найактуальніші проблемні питання, для того, аби віднайти по-справжньому дієві шляхи їх вирішення. Особливо, що стосується економічної складової розвитку сільських територій, тобто ефективних форм господарювання на селі», − наголосив очільник відомства.
В опитуванні взяли участь голови понад 10 000 сільських та селищних рад. З них 83% вважають перспективним створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. А 22% респондентів перспективними вважають виробничі кооперативи.
«На думку сільських і селищних рад, в Україні необхідно створити близько 18 тисяч кооперативів. Це б дало змогу об’єднати у спільну виробничу діяльність майже 5 мільйонів сільських мешканців. Перспективними для створення селяни вважають молочарські, зернові кооперативи, із заготівлі та забою живої худоби, із заготівлі плодів та овочів, переробні, із надання комунальних послуг, а також сервісні та із заготівлі кормів та трав», − зауважив Міністр.
Очільник відомства зазначив, що Мінагрополітики вже розробило типові проекти молочарських, ягідницьких, тваринницьких та багатофункціональних кооперативів.
Микола Присяжнюк також наголосив, що на сьогодні сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи мають можливість отримати від держави компенсацію вартості сільгосптехніки, обладнання та устаткування вітчизняного виробництва. Крім того, вони можуть скористатися механізмом фінансового лізингу техніки, обладнання та устаткування для вирощування свиней та виробництва продукції тваринництва.
«Таким чином, сільськогосподарські кооперативи є на сьогодні оптимальною формою об’єднання одноосібних господарств на селі. Така форма господарювання дасть можливість ефективно використовувати державну допомогу, забезпечити внутрішній ринок високоякісною та доступною продукцією вітчизняного виробництва, дозволить селянам отримати достойні доходи та, безумовно, стимулюватиме соціально-економічний розвиток сільських територій у цілому», − підсумував Міністр.

agronews.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад