Станом на 1 серпня 2012 року на обліку в центрах зайнятості України перебувало 452 тис. незайнятих громадян

Ситуація на ринку праці України характеризується постійним попитом на кваліфікованих робітників з інструментом: слюсарів, токарів, фрезерувальників, електрогазозварників, електромонтерів з ремонту та обслуговування устаткування, малярів, мулярів, штукатурів тощо. Залишається значний попит на робітників, задіяних у сільськогосподарському та лісовому господарствах, водіїв, продавців, кухарів, менеджерів зі збуту, трактористів, двірників та комірників. Також затребувані медсестри, лікарі, інженери, IT-спеціалісти.

Станом на 1 серпня 2012 року кількість вакансій у базі даних державної служби зайнятості становила 77,8 тис., у тому числі: для робітників – 37,2 тис., для службовців – 28,9 тис. та 11,7 тис. – для осіб, які не мають спеціальної підготовки.

На обліку в центрах зайнятості перебувало 452,0 тис. незайнятих громадян. Серед них: 210,7 тис. складали особи, які займали робітничі місця, 168,5 тис. займали посади службовців, 72,8 тис. – особи без професії. Серед незайнятих осіб 44% складає молодь віком до 35 років, а кожен п'ятий – особа, не здатна на рівних конкурувати на ринку праці.

Статус безробітного мали 437,8 тис. осіб, з яких 324,9 тис. отримували допомогу по безробіттю.

Загалом на обліку в державній службі зайнятості у січні–липні 2012 року перебувало 1 млн. 222,3 тис. незайнятих громадян. Статус безробітного мали 944,7 тис. осіб, з яких 784,1 тис. громадян отримували допомогу по безробіттю.

Чисельність громадян, працевлаштованих за направленням державної служби зайнятості у січні–липні 2012 року, становила 465,5 тис. осіб.

Зокрема завдяки наданню дотацій роботодавцям у січні-липні 2012 року роботу отримали 22,9 тис. безробітних громадян, а за рахунок виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності започаткували власну справу 7,0 тис. безробітних.

З метою подолання професійно-кваліфікаційного дисбалансу на ринку праці та сприяння у працевлаштуванні соціально незахищених верств населення державна служба зайнятості постійно співпрацює з роботодавцями: здійснює під їхні потреби професійне навчання безробітних, надає їм дотації для створення робочих місць, організовує тимчасову зайнятість на оплачуваних громадських роботах.

Професійне навчання протягом цього періоду проходили 138,8 тис. безробітних.

В оплачуваних громадських роботах взяли участь 246,9 тис. осіб. Рівень залучення незайнятих громадян до громадських робіт зріс з 18,4% до 20,2%. Такі роботи було організовано переважно на об’єктах соціальної сфери: надання послуг інвалідам, догляд за особами похилого віку, інформування населення про порядок отримання житлових субсидій, виконувались роботи з благоустрою та озеленення населених пунктів тощо.



Джерело: Державна служба зайнятості.

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад