Прокрастинація – одне слово, а скільки в ньому прихованих сенсів…
Але навіть якщо хтось і не знає слова «прокрастинація», то з самим явищем стикалося чимало людей. Відкладання справ на потім при розумінні необхідності їх виконання, переживання через необхідність щось робити без здійснення жодних кроків для вирішення завдання, відволікання – це все і є прокрастинація.
HeadHunter Україна дізнався, наскільки шукачі сайту hh.ua схильні до проявів цього явища та на що вони відволікаються під час роботи.
Зосереджуватися на роботі вдається лише 10% опитаних. Інші ж періодично відкладають робочі завдання, віддаючи перевагу іншій діяльності. 36% відволікаються декілька разів на день, 27% – кожні дві години, 23% – кожну годину. Дехто ж намагається не відвертати увагу, чергує різні види діяльності, робить перерви тощо.
63% опитаних зазвичай відволікаються на розмови з колегами. Більше третини періодично перемикаються на телефонні дзвінки, не пов’язані з роботою. Кожен третій відволікається на сайти соціальних мереж. 13% опитаних відриваються від роботи, проводячи час на розважальних порталах.
Більшість респондентів говорять, що їм не властиво відкладати важливі робочі завдання на останній момент. Тоді як 36% визнають у себе схильність до відкладання справ на потім. Однак важливо розуміти, чому вони так роблять.
46% повідомляють, що відкладають певні важливі завдання через високу завантаженість. 37% – зауважили, що звикли робити все в останній момент, 31% – мають побоювання щодо того, чи вистачить їм компетенції впоратися з важливими завданнями. Серед інших причин були надані два вектори пояснень: ті, хто хотів би не відкладати, але не може (важко себе змусити, лінь), і ті, хто свідомо відтягує, бо у стресових форс-мажорних ситуаціях їм легше виконувати такі завдання.
Тож відволікаються на роботі респонденти доволі часто. З одного боку, це може бути корисно, адже допомагає зробити перерву, перепочити, переключитися. З іншого – відкладання важливих робочих завдань може супроводжуватися відвертанням уваги, небажанням приступати до виконання важливої справи. Тож переключатися треба, однак не слід цим зловживати, адже час – один із найбільш безцінних ресурсів, що є у людини. Часом варто докласти зусиль і приступити до вирішення важливого завдання. Хтозна, можливо, саме це значною мірою вплине на розвиток вашого кар’єрного шляху.
Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua у липні 2018 року. В опитуванні взяло участь 639 респондентів з різних регіонів України.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5683
5001
116
5
132
7
115
1
Робота в Великій Олександрівці
122
3
117
2
115
3
184
27
143
18
111
3
113
3
120
7
199
31
113
3
353
83
114
4
115
5
169
14
136
14
117
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Херсоні складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 15167 грн.
Hitjob.ks.ua
- 7848 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...